Vueling: Inauguracja Kraków-Barcelona

Vueling: Inauguracja Kraków-Barcelona Dziś w nocy (21.06) samolot hiszpańskiej linii Vueling po raz pierwszy wylądował na krakowskim lotnisku. Połączenie do Barcelony (El Prat) będzie sezonowe. Ostatni rejs z Krakowa zaplanowano na 16 września. Do stolicy Katalonii można będzie polecieć trzy razy w tygodniu - w poniedziałki, środy i soboty.To kolejne miasto w Polsce do którego Vueling zaoferował loty. Pod...
21/06/2014 11:00   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
gosc_216bb 2014-06-27 08:49   
gosc_216bb - Profil gosc_216bb
Kraków jako miasto atrakcyjne turystycznie jest ok ale szczerze mówiąc nie wyróżnia się niczym specjalnym. Wrocław, Trójmiasto lub Warszawa posiadają zbliżony potencjał turystyczny jednakże tym miastom potrzeba trochę działań marketingowych. Pięknym i bliskim przykładem miasta gdzie branża turystyczna jest rozwinięta na wysokim poziomie to Budapeszt. Ale tu oprócz samego miasta charakter danego miejsca tworzą sami mieszkańcy, którzy w Budapeszcie są niesamowicie pozytywnie nastawieni do życia i wszechobecnych turystów. U nas niestety cały czas jeszcze króluje cwaniactwo i chęć naciągnięcia turysty na każdym kroku, chociaż widać i nas pozytywne zmiany. Młodsze pokolenie Polaków (szczególnie w Warszawie) jest już znacznie bardziej wyluzowane i podchodzi do życia na luzie. Oby dalej zmiany podążały w tym kierunku i cała Polska stała się na świecie postrzegana jako kraj nowoczesnych i pozytywnie do życia nastawionych ludzi :)
gosc_c6e89 2014-06-25 13:45   
gosc_c6e89 - Profil gosc_c6e89
gosc_793dc: to chyba dawno w Krakowie nie byłeś ;)
gosc_c08f3 2014-06-25 11:59   
gosc_c08f3 - Profil gosc_c08f3
Nasza cecha narodowa....ZAWIŚĆ....
gosc_ceccd 2014-06-23 21:14   
gosc_ceccd - Profil gosc_ceccd
do gosc_5a930!!! Ot mądrze mówi, odrazu poznać swojaka!!!
gosc_a32fa 2014-06-23 17:53   
gosc_a32fa - Profil gosc_a32fa
Lublin w porównaniu z Krakowem to jak Gorzów Wlk. w porównaniu z Poznaniem !
gosc_a50cc 2014-06-23 17:51   
gosc_a50cc - Profil gosc_a50cc
@gosc_90f43: gdyby babcia miała wąsy...
gosc_e6ab6 2014-06-23 15:35   
gosc_e6ab6 - Profil gosc_e6ab6
Eh tu mowa o lotnisku a Wy wszystko sprowadzacie do Krakowa. Prawda jest taka że jak skończą się remonty to może więcej przewoźników skusi się by tu latać bo w końcu EPKK będzie średniej wielkości, eleganckim, europejskim portem lotniczym.
gosc_5a930 2014-06-23 14:58   
gosc_5a930 - Profil gosc_5a930
Dla mnie Krakow to najbardziej przereklamowane miasto w PL. Sorry, ale mnie to miasto odpycha. Nie lubie jego nadetego i aroganckiego oblicza i myslenia, ze sie jest pepkiem swiata. A samo polaczenie do Barcelony to fajna sprawa.
mietek 2014-06-23 14:48   
mietek - Profil mietek
Uwielbiam takie komentarze w stylu, że Kraków jest be, a prawdziwą atrakcją turystyczną to jest miasto x czy y. Albo, że Warszawa blokuje miasto x czy y. Prawda jest taka, że prawdopodobnie do Krakowa przyjeżdża najwięcej osób w typowych celach turystycznych. Ja sam byłem niedawno i mi się podobało. Wygląda to dobrze i jest się czym pochwalić. Czy Kraków jest najbardziej rozpoznawalnym miastem na Świecie to bym polemizował ale nie jestem obiektywny:)
gosc_9c6df 2014-06-22 21:01   
gosc_9c6df - Profil gosc_9c6df
gosc_99abe; tak się składa, że ja akurat do KRK przyjechałem z Przemyśla równie piękne miasto ale w KRK się zakochałem. Byłem również w Katowicach i Rzeszowie i z całym szacunkiem dla tych miast i ludzi tam mieszkających Kraków to jednak Kraków. Mów sobie co chcesz, zresztą inni też ja patrzę na to obiektywnie a nie zawistnie.
gosc_076d2 2014-06-22 20:40   
gosc_076d2 - Profil gosc_076d2
Kraków jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych atrakcji turystycznych w Polsce (o ile ktoś już wie gdzie jest Polska), ale bzdurą jest, że jest najbardziej rozpoznawalnym polskim miastem, bo tym akurat była i jest Warszawa. Jeśli ktoś z cudzoziemców słyszał trochę o Polsce, to na ogół słyszał, że Kraków warto zobaczyć i że nie był zniszczony, ale ci, którzy nawet nie wiedzą gdzie jest Polska jeśli znają jakieś polskie miasto to na pewno nie Kraków, a właśnie Warszawę (choćby się to nie wiem jak Krakusom nie podobało). A co do gołębi, to jasne, że są one w każdym mieście, ale Kraków ma z nimi od wielu lat szczególny problem - populacja jest za duża i nie bardzo jest jak z tym walczyć.
pablakiss 2014-06-22 19:44   
pablakiss - Profil pablakiss
Na Plantach sie fajnie blanty jara
pede 2014-06-22 17:24   
pede - Profil pede
Po co dyskutować z gosc_c64ad, który nawet nazwy miast pisze językowo pół na pół. Pół angielskiego, pół polskiego. "Venecja"... ja i tak uważam że "Craków" pod względem turystyki jest na 1. miejscu i serio, nie tylko ja tak uważam :)
gosc_a1ef0 2014-06-22 17:07   
gosc_a1ef0 - Profil gosc_a1ef0
Mieszkam w Krakowie, aż tak bardzo obesrany nie jest, powiedziałbym średnio, podobnie do Katowic i Rzeszowa..
gosc_37903 2014-06-22 16:36   
gosc_37903 - Profil gosc_37903
W jakim Świecie KRK jest rozpoznawalną marką??? Poza kilkoma krajami w Europie to raczej nigdzie. Bedąc w Ameryce to ten ciemny naród nawet nie wiedział, że istnieje panstwo takie jak WĘGRY w EUROPIE a co dopiero jakies tam miasto KRaków???
gosc_99abe 2014-06-22 16:33   
gosc_99abe - Profil gosc_99abe
do gosc_2475e Warszawa, Wrocław Gdańsk, Zamość, Lublin, Białystok mam pisac dalej. Chyba nigdy poza KRK nie wyjechałeś???
gosc_c357f 2014-06-22 16:02   
gosc_c357f - Profil gosc_c357f
Nikt przy zdrowych zmysłach nie kwestionuje tego, że Kraków jest najbardziej rozpoznawalnym Polskim miastem na całym świecie i przyciąga miliony turystów a co za tym idzie ma ogromny potencjał przylotowy dla lotniska w Balicach. Nie mam jednak wątpliwości, że jest grupa ludzi, którym bardzo przeszkadza to, że 80 km od Krakowa jest, prężnie działające, niezależne od PPLu lotnisko i chętnie by te 2,5 mln pasażerów rocznie widzieli u siebie. Balice, odprawiające rocznie ok. 7 mln pasażerów, z perspektywą na 10 mln w najbliższych latach grały by już w zupełnie innej lidze.
gosc_90f43 2014-06-22 15:34   
gosc_90f43 - Profil gosc_90f43
Lublin ma autentyczne stare miasto wiele zabytkow z tym ze Warszawa blokuje linie lotnicze do Lublina miast kilku kultur wschod zachod polnoc poludnie gdyby port lotniczy dzialal 20 lat to dzis bylby lublin 3 -4 portem w Polsce
gosc_793dc 2014-06-22 13:39   
gosc_793dc - Profil gosc_793dc
Mieszkam bardzo daleko od Krakowa. Bylem w Krakowie 2 razy w zyciu i powiem Wam, ze nie zrobil on na mnie pozytywnego wrazenia. Zbyt wiele zaniedbanych budynkow z ktorych zlazi farba i odpada tynk. Wjazd do Krakowa od strony DK7 to totalna porazka. Wyglada jak wjazd do slumsow. Oczywiscie nie taki syf jak w Rio de Janeiro czy w Buenos Aires ale w kontekscie europejskim to naprawde syf. Cale szczescie, ze Anglicy przylatuja samolotem a nie przyjezdzaja samochodem z Warszawy. Zawsze jest szansa ze wroca. Szczegolnie po ostrej libacji moga nie zapamietac co tak naprawde widzieli poza etykieta Zytniej czy Wyborowej. Dodam, ze w Wenecji nie bylem wiec trudno mi sie wypowiedziec. Przepraszam za brak polskich znakow. Pozdrawiam.
gosc_2475e 2014-06-22 13:18   
gosc_2475e - Profil gosc_2475e
gosc_c64ad; gratuluje ci. Jedyne co zobaczyłeś i gdzie zajrzałeś w swoim życiu to gołębiowi pod ogon bo to jedyne co potrafisz napisać. Czepiłeś się gołębi które są w każdym Polskim mieście ale akurat w KRK ci przeszkadzają. Tak się składa że mam znajomych którzy prowadzą restauracje i raczej im wierzę w to co mówią na temat turystów niż tobie. Pokaż mi inne miasta w PL, które biją KRK pod względem turystyki, zabytków itd. i które są tak rozpoznawalną marką na świecie jak KRK. Tyle w temacie.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy