LOT: Nowości w menu i na pokładzie

LOT: Nowości w menu i na pokładzie Polskie Linie Lotnicze LOT przedstawiły wczoraj (29.05) także zmiany jakie pojawią się w LOT Gourmet – na pasażerów klasy ekonomicznej na wszystkich rejsach czeka nowe sezonowe i wzbogacone menu oraz zestawy posiłków. A ich ceny nadal pozostają konkurencyjne w porównaniu z cenami na lotniskach i z tymi spotykanymi w innych liniach.Natomiast na rejsach...
30/05/2014 09:31   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
dexter 2014-06-07 00:49   
dexter - Profil dexter
Nowe menu ok, fajna sprawa, będzie można wybrać coś dla siebie. LO się niby zmienia, a niby nie. Jak się przyglądnie ich stronie internetowej aż boli: "Osoby kontynuujące podróż przez Warszawę połączeniem międzynarodowym powinny zgłosić się do stanowisk odpraw w hali transferowej lub w hali odlotów terminala międzynarodowego. Pasażerowie kontynuujący podróż rejsami krajowymi powinni zgłosić się do stanowisk odpraw hali odlotów terminala krajowego..." Bez komentarza...
gosc_af884 2014-06-06 23:49   
gosc_af884 - Profil gosc_af884
Spooks: LH ma cieply posilek na zaledwie kilku dluzszych trasach europejskich, takich jak Moskwa, Lisbona, Madryt. Na wielu dluzszych niz 2 godz (np. Barcelona-Monachium - 2.05 godz) mozesz otrzymac chemiczne ciastko lub kanapke. Serwis LH zalezy nie tylko od czasu lotu, ale i tego, co oferuje konkurencja, dlatego tez moze byc skromniejszy na stosunkowo dlugich lotach do Sztokholmu, bo SAS (konkurencja) oferuje tylko wode/kawe/herbate. Mozliwosc zakupu posilku jest czesto dobra, dodatkowa opcja, jesli jest dostepna. LH na prawie 12-godzinnej trasie z MUC do SFO serwuje obiad i cieply lunch przed ladowaniem. Jesli ktos jest glodny, moze podczas lotu pojsc do kuchni po czekoladke (albo otrzymac ja od zalogi), ale jesli ktos naprawde zglodnieje, nie moze niczego kupic do jedzenie, bo LH nie oferuje sprzedazy na pokladzie. Tak wiec sprzedaz dobrej jakosci produktow po w miare niskich cenach (duzo tanszych niz na lotniskach, jak w przypadku LOTu) mozna uznac za korzystne rozwiazanie dla pasazera. W ten sposob nie dochodzi tez do marnotrastwa zywnosci - zauwazyla to na przyklad linia US Airways po likwidacji cieplych posilkow na rejsach nocnych w pierwszej klasie pare lat temu. Wiekszosc pasazerow i tak nie chciala niczego jesc w nocy a zywnosc ladowala w koszu.
dexter 2014-06-06 20:46   
dexter - Profil dexter
Wypróbujcie teraz catering AirSerbia, na prawdę będzie miło zaskoczeni, oczywiście wszystko w cenie:)
gosc_30bcb 2014-06-06 20:41   
gosc_30bcb - Profil gosc_30bcb
krzysiekl: okazuje sie, ze mozna zamówić posiłek na rejs Lotu przed wylotem. Trzeba to zrobic przez call centre, ale mozna. Mozna tez od razu ża niego zaplacic karta i nie miec juz na pokładzie problemu z placeniem
gosc_a4eb3 2014-06-06 20:31   
gosc_a4eb3 - Profil gosc_a4eb3
ostatni rejs WAW-MXP siedzę w 7 rzędzie eco. Oprócz soków i alko została 1 sałatka. Na pytanie co w takim razie bedą serwować pasażerom powrotnym odpowiedz: wodę, prince polo i płatne napoje alkoholowe.
spooks 2014-06-06 20:20   
spooks - Profil spooks
LOT w swoim płatnym menu nie ma tylko kanapek - jest również coś na ciepło, są moim zdaniem smaczne sałatki - więc nie jest źle. Jednakże w moim subiektywnym odczuciu w żaden sposób nie dorównuje to jedzeniu w LH (na lotach powyżej 2h serwowany jest ciepły posiłek).
krzysiekl 2014-06-05 16:00   
krzysiekl - Profil krzysiekl
poprawka: "Jak dla mnie _nie_ jest istotne to czy linia daje coś na krótkich lotach gratis czy nie.Istotne jest ile kosztuje bilet i jakiej jakości są posiłki oraz ich dostępność (no, cena też). Więc system LOTu nie jest zły pod warunkiem, ze zawsze da się kupić i najlepiej by dodali opcję zamawiania posiłku już podczas zakupu biletu.
krzysiekl 2014-06-05 15:56   
krzysiekl - Profil krzysiekl
@ jsg
przecież marcowy nie powiedział, że ją bierze;) Jak dla mnie jest istotne to czy linia daje coś na krótkich lotach gratis czy nie. Istotne jest ile kosztuje bilet i jakiej jakości są posiłki (nawet jeśli dodatkowo płatne) oraz ich dostępność (np. czy da się otrzymać cokolwiek do picia nawet wodę w dowolnym momencie). Bo mi po kanapce w cenie biletu jeśli lot FR zakup kanapki na pokładzie wychodzi znacznie taniej? Owszem, za wskazane uważam możliwość otrzymania przez cały lot czegoś do picia, choćby tylko wody. To mi się w GOL podobało. Co prawda oferowania posiłków dla każdego być może obniża cenę posiłku, więc byłym w stanie zaakceptować niewielką różnicę w cenie jeśli bilet zawiera posiłek. Na lotach międzykontynentalnych sprawa wygląda inaczej, tam już zawsze chcę mieć posiłek więc albo powinien być w cenie albo powinna być opcja dokupienia go w czasie rezerwacji biletu (ale akurat tutaj chyba wszystkie linie dają posiłek lub dają opcję by go dokupić)
jsg 2014-06-05 15:41   
jsg - Profil jsg
marcowy: jezeli sucha bula w LH Tobie nie odpowiada to nie musisz jej brac.
gosc_b4a41 2014-06-05 15:32   
gosc_b4a41 - Profil gosc_b4a41
marcowy: to chyba juz dawno LH nie leciales. Oprocz bezplatnych napojow i o dziwo nawet alkoholu na lotach krajowych (!) sa jeszcze na dluzszych lotach w EU cieple dania etc. To samo w AF. By bylo jasne to ja bardzo lubie LOT, ale z tym platnym dziadostwem maja u mnie wielki minus.
marcowy 2014-06-05 15:24   
marcowy - Profil marcowy
gosc_31dcd : no bez jaj: co takiego masz lepszego w LH czy BA za darmo ? Już lepsze jest kupowane jedzenie w FR niż sucha bułka z serem na 1 cm w LH.
spooks 2014-06-05 15:12   
spooks - Profil spooks
Ostatnio jak leciałem na 4-godzinnej trasie (WAW-MAD) to niczego nie zabrakło... może dlatego że łącznie ze mną coś do jedzenia kupowało w wypełnionym po brzegi B737 może z 5 osób (napoje schodzą częściej i ich też nie brakuje).
jsg 2014-06-05 15:07   
jsg - Profil jsg
Jeszcze LX, TP, SU oferuja bezplatny catering w economy.
gosc_9e48d 2014-06-05 15:03   
gosc_9e48d - Profil gosc_9e48d
@31dcd Zarówno LH jak i AF, BA wymiękają przy serwisie i cenach oferowanych przez A3. Jak dla mnie najlepsze europejska linia lotnicza od której inni powinni uczyć się.
gosc_31dcd 2014-06-05 14:32   
gosc_31dcd - Profil gosc_31dcd
Szalu jak nie bylo tak nadal nie ma.
To wszystko na tych zdjeciach to zadna rewelacja. A sa jeszcze w Europie swietne linie jak Lufthansa, Air France czy BA gdzie to wszystko lub jeszcze lepiej jest za darmo.
gosc_7e505 2014-06-05 12:59   
gosc_7e505 - Profil gosc_7e505
U mnie jakoś te potrawy załączone na zdjęciach apetytu nie wzbudzają, raczej przeciwnie. Stale jednak pozostaje zakup herbaty lub kawy za PLN8 - po prostu LOT-owska żenada!
marcowy 2014-06-04 12:51   
marcowy - Profil marcowy
pawelkur: i nie mogłeś nic kupić ? dziwne, jako69: delta na wewnętrznych trasach ma już nawet płatny bagaż...jeszcze chwila i tak będzie u nas. już wyobrażam sobie ten lament.
gosc_53f22 2014-06-04 12:39   
gosc_53f22 - Profil gosc_53f22
sauvi: skąd czerpiesz informacje o tym, że płatny catering jest słabo dostępny? Na początku tuż po jego wprowadzeniu na pewno tak było, ale skąd wiesz, jak jest teraz? Od niedawna LOT wpadł na genialny pomysł, by najpierw puszczać płatny catering a dopiero później podawać darmową wodę i Prince Polo. Sprzedaż od razu wzrosła, a co za tym idzie ilość i dostępność. Przynajmniej ja mam takie doświadczenia na podstawie własnych obserwacji, a widzę, że Ty tylko powtarzasz w kółko te same opinie sprzed kilku miesięcy.
sauvi 2014-06-04 12:21   
sauvi - Profil sauvi
@japko69: dla Ciebie moze nie jest. I przy 1-2 godzinnym locie point to point na pewno nie jest. Natomiast majac polaczenie przez europejski hub np. ODS-WAW-GVA, przy krotkiej przesiadce, i przy intensywnym dniu przed odlotem, milo jest moc w koncu cos zjesc. I dlatego jest istotne, aby przynajmniej platny catering byl dostepny lub mozliwy do zamowienia przed lotem (na ogol jest lepszy, niz standardowa bula np. w LH). Gorzej, gdy w ogole niczego nie ma.
japko69 2014-06-04 10:03   
japko69 - Profil japko69
pawelkur - nie ma w tym nic dziwnego. Bardziej należy się dziwić, że na lokalnej trasie coś dostałeś. Co powiesz na sześciogodzinny lot JFK - LAX, obsługiwany przez United, gdzie dostaniesz tylko wodę? I jakoś nikt nie protestuje. Brak bezpłatnego cateringu na pokładzie jest standardem. Czasy się zmieniły - podróż samolotem nie jest już tak elitarna i niedostępna jak kiedyś. W autobusach międzymiastowych cateringu nie ma. A czym różni się samolot od autobusu? Jeżeli już gdziekolwiek miałby być catering, to właśnie w autobusie. Powtórzę po raz kolejny - brak cateringu na pokładzie nie jest problemem.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy