Załogi LOT-u za strajkiem

Załogi LOT-u za strajkiem Około 80 proc. pilotów i personelu pokładowego LOT-u opowiedziało się za strajkiem w prowadzonym przez związki zawodowe referendum. Pracownicy narodowego przewoźnika sprzeciwiają się nowym zasadom wynagrodzenia. Referendum zakończyło się ostatniego dnia marca. Udział wzięło w nim ok. 90 proc. załóg LOT-u, spośród których ok. 90 proc. było za strajkiem. Po...
11/04/2014 17:08   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
gosc_52f8e 2014-04-17 15:05   
gosc_52f8e - Profil gosc_52f8e
Mietek: każdy pracownik oraz najbliższa rodzina ma prawo do biletów zniżkowych do tego można wziąć kilku travel partnerów w ciagu roku. Każda duża linia ma takie przepisy, sam kiedyś leciałem na takim bilecie LH mimo ze nie mam z nimi nic wspólnego. Linia na tym nic nie traci bo bilety są tylko na miejsca wolne, pełnopłatny pasażer ma zawsze pierwszeństwo. LOT niech lepiej zajmie się zarabianiem pieniędzy a nie obcinaniem pensji pilotom, aby zamaskować to że nie potrafi zawalczyć na rynku.
mietek 2014-04-17 09:54   
mietek - Profil mietek
Nie wiem dokładnie jakie są benefity i dodatki w LO ale na pewno coś tam nie jest w porządku. Ja znam przykład, z zeszłego roku, jak osoba z rodziny byłego już chyba pracownika LO mogła polecieć w klasie biznes z osobą towarzyszącą do JFK za...500zł RT. Słyszałem też opowieści od osób pracujących w spółkach LO jak to parę lat temu sprzątaczki opowiadały sobie o wakacjach; jedna była w Australii, a druga "tylko" w Argentynie. Sorry ale jeżeli pracownicy i emeryci LO mają takie przywileje/dochody, to nie wiem jak ta firma ma wyjść na prostą...
gosc_a670b 2014-04-16 14:40   
gosc_a670b - Profil gosc_a670b
gosc_36538:to ciekawa teoria zarządzania zwolnić pracowników a nie prezesa, jeżeli firma nie osiąga wyników :-) Weź tylko pod uwagę, że ci sami związkowcy pod innym prezesem osiągali jednak w przeszłości wyniki. A od 6-coi lat same straty. Czy to pracownicy nagle zaczęli tak źle pracować, czy może dostali niewłaściwe szefostwo?
gosc_36538 2014-04-16 09:07   
gosc_36538 - Profil gosc_36538
Wywalić paru kacyków związkwych na pysk, i sytuacja od razu się unormuje - jako podatnik utrzymujący tą linię mam nadzieję że szefostwo LOTu w końcu przestanie się z nimi pieścić.
gosc_6800e 2014-04-15 01:04   
gosc_6800e - Profil gosc_6800e
W Ryanie stewka ma 1500-1800 Euro na starcie (baza za granicą), a jej praca to ciągłe zmiany ciśnienia,temperatury, stref czasowych, nieregularny sen i hałas. Młode dziewczyny wytrzymują 3-6 lat i po 30stce mają zazwyczaj serdecznie dosyć tej pracy - wtedy pojawiają się problemy ze słuchem,bóle głowy i kręgosłupa, skoki ciśnienia. Oczywiście,że piloci oprócz tego co znoszą stewki muszą posiadać specjalistyczną zdobywaną latami wiedzę i umiejętności, ponoszą też większe ryzyko i odpowiedzialność dlatego też zarabiają 4-6 razy więcej.
gosc_402ee 2014-04-15 00:06   
gosc_402ee - Profil gosc_402ee
"facet który wywaza samolot tez niech zarabiają tyle samo co stewy. Nie demonizujmy stanowisk bo jak dla mnie piloci maja najwieksza odpowiedzialność a stewa to latający kelner." Po pierwsze teraz nowe stewardesy zarabiają mniej niż 2000 zł. Po drugie nazywając je "kelnerami" dajesz dowód tego, że nie masz o ich pracy i o tym jak działa załoga samolotu najmniejszego pojęcia. Dla takich jak ty piloci to "kierowcy", można też nazwać lekarzy "rzeźnikami" itd. Od tego jak profesjonalny jest personel pokładowy zależy postrzeganie linii przez pasażerów, a w sytuacjach gdzie potrzebne jest opanowanie i zdecydowane działanie ich bezpieczeństwo. Młodziutkich dziewczyn za 2000 na śmieciówce to możesz sobie do low-costa nazatrudniać; tu sort pasażerski jest taki, że takt rzadko skutkuje w kontaktach międzyludzkich.
gosc_dca9f 2014-04-14 18:28   
gosc_dca9f - Profil gosc_dca9f
Mamy polskie realia i takie zarobki każdej branży sie dostało teraz czas na lot może teraz personel latający zrozumie dlaczego ludzie wyjeżdżają z tego kraju. Jeżeli mieliby strajkować z tego powodu to już dawno to państwo by padło. Nie strajkują tylko szukają pieniędzy jak im sie realia nie podobają. Strajk to epoka PRL teraz jest wolność i nie ma nakazu pracy. Nie podoba sie zmień robotę
gosc_eb158 2014-04-14 18:15   
gosc_eb158 - Profil gosc_eb158
Ok to idźmy dalej tym tokiem myślenia facet który nalewa paliwo do samolotu tez ma odpowiedzialna prace bo jak sie paliwo rozleje...facet który wywaza samolot tez niech zarabiają tyle samo co stewy. Nie demonizujmy stanowisk bo jak dla mnie piloci maja najwieksza odpowiedzialność a stewa to latający kelner. Jak sie knajpa pali tez ewakuacja przeprowadza gasi itp. Zejdz na ziemie...
gosc_9a8cb 2014-04-14 15:11   
gosc_9a8cb - Profil gosc_9a8cb
@gosc_b5768 to może Ty nie zabieraj głosu lub nie twórz teorii. są określone przypadki kiedy pracodawca (linia) ma Ci zapewnić posiłek i kropka, a nie że należy się, bo tak...
gosc_78ed4 2014-04-14 12:29   
gosc_78ed4 - Profil gosc_78ed4
"Tylko bez bzdur o bezpieczeństwie i odpowiedzialności bo jaki wpływ na to ma stewa?"
A co, w czasie ewakuacji czy gaszenia pożaru na pokładzie to nie ma???
gosc_92229 2014-04-13 18:38   
gosc_92229 - Profil gosc_92229
I bierz co dają bo zasilek dla bezrobotnych jest mniejszy. A z drugiej strony w innych liniach w pl tyle zarabiają i nie maja kłopotu z zabraniem personelu. Tylko bez bzdur o bezpieczeństwie i odpowiedzialności bo jaki wpływ na to ma stewa? Trzeba miec honor i sie zwolnić idź latać do QR. Tam płaca ale i wymagają
gosc_5a47d 2014-04-12 17:52   
gosc_5a47d - Profil gosc_5a47d
Dobra, ja biorę te 15800 zł, które prezes mi proponuje i będę sobie płaciła za wszystko. Nawet mundur sobie uszyję. Ojej... zaraz... ale on mi proponuje 1600! Ojej...
gosc_3788f 2014-04-12 16:34   
gosc_3788f - Profil gosc_3788f
To standard jak w każdej ponstwowej firmie, trochę trzeba zwolnić nowych zatrudnić i podnieść zarobki. Nie tylko w LOT taki bajzel,
gosc_b5768 2014-04-12 15:00   
gosc_b5768 - Profil gosc_b5768
co za bzdury z tym że pracownicy płacą za wyżywienie na pokładzie w innych liniach! każda europejska linia podlega temu samemu prawu, wg którego pracodawca ma obowiązek zapewnić jedzenie i picie pracownikowi w czasie wykonywania czynności lotniczych! Jak ktoś nie wie o czym pisze to niech lepiej się nie odzywa.
Nie pracuję w Locie, ale nie rozumiem skąd w was tyle jadu! Przecież nigdzie nie jest napisane że ci ludzie chcą darmowego parkingu czy mundurów, chcą po prostu utrzymać swoje wynagrodzenie na danym poziomie!

Porównywanie parkingu w centrum miasta do parkingu dla członków personelu lotniczego to jakaś pomyłka. Kto w centrum miasta pracuje na telefon, mając w miesiącu kilka wezwań do pracy z czasem dotarcia 1 h? Kto w centrum miasta zaczyna pracę o 4, 5 albo 24 kilka razy w miesiącu? Nie znacie specyfiki pracy w powietrzu, ja znam, ale ciesze się że pracuję w normalnej linii na zachodzie a nie w PL, gdzie personel pokładowy jest traktowany jak smieć wszędzie.
Ja w swojej linii zarabiam świetnie, mam parking, żarcie na pokładzie, ubezpiecznie na życie zdrowotne za darmo. Nikt mnie nie straszy i nie mobbinguje jak w LO, po prostu szefostwo wie że szanuje się personel latający.
gosc_ebc33 2014-04-12 13:10   
gosc_ebc33 - Profil gosc_ebc33
No to po kolei. 1. Mało gdzie sa obecnie jakieś dodatki poza wczasami pod grusza, a i to wypłaca coraz mniej pracodawców, względnie wypłaca tylko tym, ktorzy maja mały dochód w rodzinie. 2. Diety sa obowiązkiem pracodawcy, ale obłuda jest oczekiwać zeby pracodawca zapewniał pełne wyżywienie na wyjeździe. Czy w domu tez ma zapewniać? 3. Taka sytuacja z ubraniami służbowymi jest w wielu firmach, wiec znów nic nadzwyczajnego. 4. A dlaczego lecąc za ćwierć darmo pracownik linii ma miec takie same prawa jak płacący pasażer? Warto tez dla uczciwości wspomnieć, ze pracownik linii lecący na stby moze polecieć biznesem jeśli nie ma wolnych miejsc w eco, musi byc tylko stosownie ubrany (długie spodnie, pełne buty itd), na to zwykły śmiertelnik na ogol nie ma szans. 5. Jeśli ktoś pracuje w mieście w strefie płatnego parkowania, to tam tez pracodawca ma mu placic za parking? Na lotnisko mozna dojechać komunikacja miejska. Poza tym rekompensacie takich kosztów śluza koszty uzyskania przychodu odliczane w PIT. 6. Tak tez jest we wszystkich juz firmach, dlatego ze fiskus czepial sie, ze pakiety medyczne sponsorowane przez firmę sa przychodem. Ale wlasnie dlatego większość firm, w tym Luxmed stosuje wybieg prawny - lwia czesc abonamentu oficjalnie stanowi składka pracodawcy za obsługę medycyny pracy, na pracownika przerzuca sie jedynie kwoty rzędu 20-40 zł, aby fiskus sie nie czepial. Moze trochę mniej hipokryzji państwo z Lotu? Czasy, w których personel linii dostawał wszystko za darmo, a dietami otrzymywał co najmniej dwie miesięczne pensje to juz przeszłość, która nigdy nie wroci. Moze pora zejść na ziemie? A jeśli nie podoba sie wam ten pomysł, to zmieńcie prace. Czytając wypowiedzi pracownikow Lotu mozna odnieść wrażenie, ze dokładają oni do firmy.
gosc_dd1e6 2014-04-12 12:51   
gosc_dd1e6 - Profil gosc_dd1e6
Związki zawodowe pogrążyły i doprowadziły do upadku wiele firm, ale nie mówię, że nie są potrzebne, bo są. Natomiast z tego co widzę, i co mówią mi znajomi pracujący w LOT, tamtejsze związki ( WSZYSTKIE 8!) to sa głównie przechowalnie emerytów, którzy za wszelką cenę starają się siedzieć w gabineciku i brać pieniądze, i nie iść na emeryturę. Normalni, cięzko pracujący pracownicy mało ich obchodzą. A jeśli chodzi o warunki pracy, LOT był (i może jest) zupełnie oderwany od rzeczywistości rynkowej, brak kontaktu z innymi liniami z zagranicy skutkował tym, że zmiany tam były nie do pomyślenia w LOT, który nie ukrywajmy, był wspaniałym pracodawcą, podróże, bilety, dodatki ( kaloryczne, posiłki załogowe na pokładzie, urlopy wypoczynkowe, firmowe ośrodki wypoczynkowe, dodatkowe dni tzw. aklimatyzacji po długich lotach itd). I kiedy inne linie na zachodzi juz dawno z tego zrezygnowały, LOT to ciągnął, i nagle sie oburza, że firma która chce zarabiac, i, zaznaczam, zaczyna wprowadzać warunki które są od lat w innych liniach, teraz jest awantura i strajk! A zatem, dodatki? jakie dodatki? W LH załogi muszą same sobie kupować posiłek na pokładzie! Nie ma za darmo. British i Virgin nie daje załogom walizek, musisz sam sobie kupić, AF i LH zatrudnia teraz załogi przez firmy outsourcingowe, nie dając ZADNYCH biletów pracowniczych, żadnego ubezpieczenia, i za godzine płacą mniej niz w McD. LOT płaci załogom diety wg stawki oficjalnej dla Polski, zatem opłaca hotel, sniadanie, a na resztę pobytu np. w Nowym Jorku czy Chicago, stewardessa ma 100 USD za noc. Spokojnie wystarcza na lunch i kolację. Bo tyle wynoszą polskie stawki, nie LOTowskie. KLM, LH, SWiss daje, tak jak LOT każdej stewardessie mundur, w zależności od zużycia, raz na rok, czy paręnaście m-cy można dostać nowe, jeśli chce sie cos wcześniej, trzeba zapłacic, jak w KAŻDEJ linii lotniczej. W lowcostach za mundury, nawet te pierwsze, potrąca się z pensji. Każda chyba linia daje pracownikowi bilety lotnicze, LOT jest bardzo hojny, wiele stewardess dodatkowo "na lewo" sprzedaje te bilety, albo wchodzi w uklady i wpisuje sobie tzw. konkubentow, czesto ich nawet nie widzac na oczy, z kazdego biletu dostaje kilkaset złotych, a nawet lecąc sama, za bilet do Stanow płaci mniej niz 200 zl, więc jak za PKP do Gdańska. Firma zaczęła w końcu zarabiać, ma nowoczesne maszyny, idzie do przodu, i oni jeszcze strajkują?! Zupełnie nie rozumiem.
gosc_17ddf 2014-04-12 11:52   
gosc_17ddf - Profil gosc_17ddf
1. Dodatków prawie nie ma - zostały wczasy pod gruszą.
2. Diety jak napisane to obowiązek pracodawcy, który wysyłając pracownika zagranicę np. na 3 dni nie zapewnia mu wyżywienia innego niż śniadanie.
3. Ubranie pownien kupować pracodawca, szczególnie jeżeli wymaga specjalnego umundurowania. W Locie ,załogi mają limit roczny do wydania, ale nie wystarcza to na zakup nawet 1 pełnego munduru raz na dwa lata. Koszty prania munduru załogi ponoszą same.
4. Darmowy bilet to bilet sby bez gwarancji miejsca, często w cenie większej niż bilety w taryfie np. crazy
5. Parking pracodawca zapewnia, stewa ma za niego odciągane z pensji ponad 100 zł miesięcznie.
6. Pakiety medyczne nie są finansowane przez pracodawcę - załogi mają odciągane z pensji.
gosc_3f407 2014-04-12 11:50   
gosc_3f407 - Profil gosc_3f407
Za parking pod pracą na firmowym biurowcu załogi od dawna już płacą same z wlasnej kieszeni i nikt za to nie zwraca. Za pakiety medyczne tez płacą z własnej kieszeni. Duże walizki do USA mieszczą 3 pary spodni/sukienek i kurtkę lub płaszcz prywatny, bo do małej to się nie mieści (tam się mieszczą dokumenty, check-listy itd na lot), szampon i żel do kąpieli.
gosc_0b041 2014-04-12 10:52   
gosc_0b041 - Profil gosc_0b041
No to po kolei:

1. dodatków prawie już nie mają, a poza tym nie wiem, w czym problem. Niech pracodawca włączy dodatki do stałej pensji. To po prostu element wynagrodzenia.

2. Diety w podróżąch zagranicznych to obowiązek prawny pracodawcy, każdego.

3. Ubranie niezbędne do wykonywania pracy powinien kupować pracodawca, każdy.

4. Darmowe bilety? W Lufthansie całe rodziny latają za półdarmo, a mimo to, o dziwo, Lufthansa nie upada.

5. Parking pod pracą zapewnia każdy normalny, szanujący swoich specjalistów pracodawca.

6. Prywatne pakiety medyczne finansuje obecnie pracownikom każda większa firma w Polsce.

Jeszcze trochę jadu, czy już się wyczerpał?
gosc_1a9e1 2014-04-12 10:05   
gosc_1a9e1 - Profil gosc_1a9e1
Idioci - zamiast dazyc do tego żeby Lot przetrwał bo jest to dla nich na plus to najpierw PPL teraz Oni (mam nadzieje ze wroci im rozum do glowy i nie będą strajkować), niech sproboja pracy w FR albo w6 - dam nie będzie takego nic nierobienia jak w LOT... szczególnie będzie to bolesne dla stewardes, których NIKT nie zatrudni...starsze niemile Panie..
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy