Bliżej świata: Sozopol (Bułgaria)

Bliżej świata: Sozopol (Bułgaria) Z jednej strony wszechogarniająca bylejakość, z drugiej zaś piękne, piaszczyste plaże, czyste morze, urokliwe miasteczka, dobre jedzenie i niskie ceny. Tymi dwoma sprzecznościami najłatwiej podsumować można bułgarskie wybrzeże Morza Czarnego. Pierwsze zetknięcie z Bułgarią - lotnisko i miasto Burgas, czwarte co do wielkości miasto tego 7-milionowego państwa. Port...
21/07/2014 20:35   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
gosc_217fa 2014-07-23 10:55   
gosc_217fa - Profil gosc_217fa
Bylem w Bulgarii i zupelnie nie zgodze sie z zamieszczona tu bzdurna krytyka. Kraj wcele nie stoi w miejscu, Sozopol mi sie podobal, placenie kartami: nie bylo problemow. Polecam. A co do oszustw to jak bylem w turcji probowano skopiowac moja karte i zrobic operacje. Dzieki przypadkowi nie wpakowalem sie w problemy, ale to nie spowodowalo, ze mam jakis uraz do tego kraju. W Polsce tez mnie okradziono i co???
gosc_4a22d 2014-07-23 07:02   
gosc_4a22d - Profil gosc_4a22d
Niestety, mam bardzo złe wrażenia. To kraj pełen oszustów. Byłam w czerwcu br. Starsze małżeństwo z naszej wycieczki w Złotych Piaskach przy wymianie pieniędzy w kantorze otrzymało stare nieaktualne już lewy. Stracili w ten sposób 100 euro. Gdy próbowali przy pomocy hotelowej recepcji powiadomić policję, usłyszeli, że... mają przyjść z polsko-bułgarskim tłumaczem. Przypomnienie w knajpie, że jednak resztę trzeba wydać skutkuje totalną obrazą ze strony kelnera i jego nieprzyjemnym zachowaniem. Kieszonkowców wszędzie jest mnóstwo, autobusami po wybrzeżu jeżdżą całe bandy. To wszystko niestety psuje cały odpoczynek. Byłam tam pierwszy raz i ostatni!
gosc_2b125 2014-07-22 22:30   
gosc_2b125 - Profil gosc_2b125
A ja jestem teraz w Bułgarii.
Pozdrawiam wszystkich pseudoznawcokrytykantów.
Jest super.
P.s - kartą można płacić niemal wszędzie :)
gosc_6a54c 2014-07-22 16:19   
gosc_6a54c - Profil gosc_6a54c
gosc02a1: Chyba nie byłeś w Bułgarii ostatnimi czasy. Po wejściu do UE nie można absolutnie powiedzieć, że Bułgaria stoi w miejscu.
gosc_c02a1 2014-07-22 14:41   
gosc_c02a1 - Profil gosc_c02a1
Bułgaria niestety stoi w miejscu. A kto stoi w miejscu ten właściwie cofa się.
gosc_a6b79 2014-07-22 09:00   
gosc_a6b79 - Profil gosc_a6b79
panlukasz: ale nikt nie pisze ze szopska jest narodowa potrawa... tylko ze jest popularna. z placenie kartą nie ma NAJMNIEJSZYCH problemow nad calym wybrzezem Bulgarii. Sinemorets i Carevo? Sorry ale tam oprocz plazy nie ma nic...
panlukasz 2014-07-22 06:28   
panlukasz - Profil panlukasz
Małe poprawki:
1. Dane Narodowego Instytutu Statystycznego w Bułgarii podają, iż liczba mieszkańców to 7 364 570 (w 2011 roku) i spada z uwagi na emigrację;
2. sałata szopska - na pewno nie jest daniem narodowym, bardziej regionalnym (mianem Szopi określa się mieszkańców okolic Sofii i okolic);
3. płacenie kartami wcale nie jest popularne - Bułgaria gotówką stoi;
4. Sozopol w sezonie jest strasznie zatłoczony i relatywnie drogi - zdecydowanie lepsze są położone bardziej na południe Sinemorets i Tsarevo.
kris76 2014-07-22 01:27   
kris76 - Profil kris76
Niestety Sozopol nie jest już ten sam jak 12 lat temu.Właśnie wtedy zaczęto niszczyć klify wokół niego gdzie powstały apartamentowce.W miasto wkradła się komercja.Oprócz rzeczywiście starej części miasta nie ma nic do zaoferowania.W pewnym stopniu to przykre że pozwolono zniszczyć to co przyciągało najbardziej m,in plaże w zatoczkach których już nie ma
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy