SAS: Najwyższy poziom satysfakcji

SAS: Najwyższy poziom satysfakcji Skandynawskie linie lotnicze SAS zostały nagrodzone przez warszawskie Lotnisko Chopina statuetką "Skrzydła Sukcesu" w kategorii "linia lotnicza zapewniająca pasażerom Lotniska Chopina najwyższy poziom satysfakcji ze świadczonych usług w 2013 roku".Wyróżnienie zostało przyznane na podstawie głosów oddanych przez pasażerów w 2013 roku. „Skrzydła Sukcesu”...
19/02/2014 13:52   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
gosc_7abb3 2014-02-22 10:24   
gosc_7abb3 - Profil gosc_7abb3
Wieczorny CPH-WAW to ostatni przylatujący rejsowy samolot (0:15?). Zbiera wielu ludzi z całej północnej Europy, którzy dzięki temu mogą i wszystko pozałatwiać i być na noc w domu. Korzystałem raz na trasie DUB-CPH-WAW. Swietny pomysł.
smok1 2014-02-20 16:11   
smok1 - Profil smok1
@gosc_04b2b - akurat ja na trasie ARN-KEF via OSL bagażu nie musiałem odbierać. Nie musiałem też przechodzić kontroli paszportowej (skoro byłem cały czas w strefie Schengen). Jedyne co było dotkliwe to ponowna kontrola bezpieczeństwa. A co do dbania o swoich - popatrz sobie na poziom serwisu w Locie na krajówkach... Praktycznie jak w FR czy W6.
jsg 2014-02-20 15:51   
jsg - Profil jsg
Podobnie z bagazem bylo w ARN. Przy rejsie LHR-ARN-VXO musialem odebrac bagaz w ARN i nadac go ponownie. Co do SAS-u to na trasie LHR-CPH-POZ jest znacznie droszy ni LO czy LH
gosc_04b2b 2014-02-20 12:57   
gosc_04b2b - Profil gosc_04b2b
Smok!: nie rozumiem w jaki sposob SAS mialby promowac Skandynawie w przeciwienstwie do LOTu, ktory wedlug Ciebie Polski nie promuje. Sniadanie jest oferowane na lotach porannych bezplatnie, ale czesto jest to bardzo czerstwa bulka. SAS byl bardzo dobra linia 10-15 lat temu (jesli akurat nie strajkowal - dla porownania, kiedy ostatnim razem strajkowal LOT?), gdy mial swietny serwis pokladowy. Teraz juz nie ma za bardzo sie czym chwalic, wiec stawiali na punktualnosc i oglaszali najbardziej punktualna linia Europy/swiata, dopoki sie nie okazalo, ze bardziej punktualny jest LOT lub Finnair. W OSL przesiadalem sie wiele razy, dla pasazerow lecacych do Norwegii problemem jest koniecznosc odbioru bagazu i przejscia przez kontrole celna - wedlug lotniska ma na to starczyc 45 minut, co nie jest do konca realistyczne.
tomojadresik 2014-02-20 12:46   
tomojadresik - Profil tomojadresik
marcowy a gdzie latasz tylko do CPH ?
gosc_26b14 2014-02-20 10:59   
gosc_26b14 - Profil gosc_26b14
ja latam na trasie LHR - GDN via CPH - zwykle 2-3 razy w roku. Mi bardziej zalezy na punktualnosci w przypadku przesiadek jest to dla mnie najwazniejszy czynnik. Niestety LH zawodzi tutaj i o ile ja zdaze na drugi samolot w Monachium to moj bagaz juz nie...
marcowy 2014-02-20 10:18   
marcowy - Profil marcowy
pomimo że latam z GDN ( SAS ma tutaj największe oferowanie w Polsce )zdarzyło mi się lecieć nimi tylko jeden raz - i tylko dlatego że był to rebooking w ramach lotu LH który nie doleciał. Ceny dla pasażera turystycznego - zawsze najdroższe.
smok1 2014-02-20 09:48   
smok1 - Profil smok1
@gosc_6e141, @gosc_a9077 - a kiedy ostatnio lecieliście SASem i na jakiej trasie? Mi się nie zdarzyło lecieć nimi z _Polski_, ale na trasach z Arlandy są naprawdę fajną linią. Zaliczyłem z nimi trasy "skandynawskie" (ARN-CPH, ARN-CDG, ARN-OSL i OSL-KEF) i powiem szczerze że było cacy, a stewy biegały wokół paxów co chwila oferując darmową kawę i herbatę. Samoloty byłe czystsze niż w LO a przesiadka w OSL była całkiem znośna. SAS ewidentnie promuje Skandynawię, oferując lepszy serwis (darmowe śniadanie rano na lotach wewnątrz Skandynawii!) i lepsze ceny. Ot, taki lokalny patriotyzm (zestawienie z mamy-w-dupie-nasz-kraj LOTu wprost poraża).
gosc_6e141 2014-02-20 09:01   
gosc_6e141 - Profil gosc_6e141
SAS to najgorszy flagowy przewoznik w Europie, a juz napewno sajgorszy ze Star Alliance...nie wiem dlaczego taka nagroda..moze znowu swego nie znamy cudze chwalimy....
gosc_a9077 2014-02-19 22:12   
gosc_a9077 - Profil gosc_a9077
Tez uwazam SAS za jedna z najgorszych europejskich linii flagowych. Zawsze latam Star Alliance i SASu podobnie jak LH unikam jak ognia. A kiedy tylko moge wybieram Swiss, Austrian i TAP. Dawniej rowniez latalem LOTem, poki nie zszedl na psy (np. kazac sobie placic 8 zlotych za kubek herbaty lub popluczyn ze Starbacks'a, ktore zwą kawą). SAS to platny serwis, niemile zalogi, brudne i niesprzatane samoloty oraz nieprzyjazdne przesiadkom (niezwykle dlugie spacery z gejtu do gejtu) lotnisko w CPH. To co tez odrzuca w SASie to bardzo drogie bilety porownujac z innymi liniami tradycyjnymi.
gosc_8aeac 2014-02-19 21:53   
gosc_8aeac - Profil gosc_8aeac
Troche mnie to dziwi, bo mam zupelnie inne doswiadczenia z SAS. Beznadziejna linia, serwis na pokladzie dziadowski, podobnie jak w LOT trzeba placic. Wole sto razy LH, ktora ostatnio na locie do Hiszpanii zaskoczyla mnie cieplym full siadaniem. W eco.
krzysiekl 2014-02-19 20:30   
krzysiekl - Profil krzysiekl
na czym polega jakość SAS? w czym wyższość nad np. LO? poza wieksza stabilnością tras;)
gosc_32893 2014-02-19 18:32   
gosc_32893 - Profil gosc_32893
i tez sie zgadzam. SAS w porowaniu z LOTEm lub LH jest drozszy, ale oni glownie nastawienie sa na biznes wiec w kategorii jakosci uwazam ze zasluzyli na nagrode. W kategorii cena - juz nie.
gosc_d0531 2014-02-19 18:16   
gosc_d0531 - Profil gosc_d0531
To prawda, SAS jest bardzo drogi. Ostatnio lecialem z WAW do MAN i za bilet dajacy zaledwie 125 mil zaplacilem ponad 1500 PLN. Serwis platny, obsluga niemila, kiepski i ciasny samolot (CRJ) na rejsie dolotowym z/do WAW, lotnisko w CPH niewygodne dla pasazerow tranzytowych (w przeciwienstwie do MUC, VIE, ZRH). Dodatkowo nie daja dodatkowych mil dla posiadaczy srebrnych, zlotych i czarnych kart MilesAndMore.;-(
gosc_cb236 2014-02-19 16:47   
gosc_cb236 - Profil gosc_cb236
Ciekawe komentarze... SAS ktory jest bardzo droga linią, nie oferuje serwisu na krótkich trasach albo płatny na na dłuższych, ale komentarze są "po co komu serwis? jest super, rewelacja", itd, a na LOT psy wieszają choć jest o wiele tańszy ( a jest, bo latam służbowo do Skandynawii 2-3 razy w m-cu, a jednak coś daje, plus menu jest o połowę tańsze niż to w SASie.... Ciekawe.... :-)
kemot97 2014-02-19 15:05   
kemot97 - Profil kemot97
zgadza sie. Dlatego ja mialem na mysli ze mimo braku tego serwisu (ktory jest i tak zbedny) linia jest swietna. Mnie bardziej interesuja czy linia poleci o czasie niz czy zaserwuje mi batonika. I tutaj SAS rozklada LH czy LOT na lopatki.
gosc_1ad97 2014-02-19 14:44   
gosc_1ad97 - Profil gosc_1ad97
A po co komu bezpłatny serwis na krótkich trasach skoro i tak większość pasażerów psioczy że kawa nie smakuje albo za zimne dania itp. Do 3 godzin chyba znaczna większość z nas może się obejść bez herbaty i batonika...
kemot97 2014-02-19 14:24   
kemot97 - Profil kemot97
mimo braku bezplatnego serwisu na krotkich trasach tez uwazam ze sa swietni. O 100 razy lepsi niz LH
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy