Rekord lotnisk w Berlinie w 2013 r.

Rekord lotnisk w Berlinie w 2013 r. Berlińskie lotniska obsłużyły w 2013 r. 26,3 mln pasażerów. To wzrost o 4,2 proc. w porównaniu do poprzednich 12 miesięcy i rekord wszech czasów w stolicy Niemiec. Większe z lotnisk, Tegel, obsłużyło 19,6 mln pasażerów. Był to wzrost o 7,9 proc. Port lotniczy wzrost liczby pasażerów zawdzięcza przede wszystkim rozwojowi oferty airberlin oraz Lufthansy. Na...
11/01/2014 14:25   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
mietek 2014-01-13 14:05   
mietek - Profil mietek
A co było nie tak w SFE? Ja tam byłem i nic złego nie można powiedzieć.
gosc_1fc27 2014-01-13 10:12   
gosc_1fc27 - Profil gosc_1fc27
@bagi: Jakże mnie to cieszy, że ktoś w końcu w sposób obiektywny zaczął patrzeć na lotniska i je oceniać pod względem jakości. Byłem na wielu lotniskach, które są daleko w tyle za polskimi lotniskami i to nie tylko WAW ale rownież niektórymi regionalnymi. Oto lotniska na których bylem w ciagu ostatnich 5 lat i wypadły bardzo słabo: San Francisco, Buenos Aires, Valencia etc. Z moich obserwacji wynika, że Polska pod kątem lotnisk nie wypada tak le jak to się niektórym wydaje. Pozdrawiam wszystkich obiektywnych.
marcowy 2014-01-13 09:59   
marcowy - Profil marcowy
jak fuszera tam poszła to - teoretycznie - wiadomo. Port tak naprawdę jest gotowy, tyle że nie jest w stanie przejść odbiorów przeciwpożarowych. System nie dość że został wadliwie zaprojektowany, to dodatkowo źle wykonano to co było zaprojektowane. Nowoczesne systemy p-poz są nieodłącznie powiązane z strukturą budynku: strefy oddymiania, napowietrzania, drogi ewakuacji, sygnalizaci p-poż - to wszystko musi być w nowoczesnych budynkach przewidziane już na etapie projektowania. Dlatego pewnie go zaorają - a przynajmniej wyprują wszystko do gołego betonu.
bagi 2014-01-13 09:30   
bagi - Profil bagi
Dzieki 3x AB TXL-KRK dla mnie to teraz najatrakcyjniesze polaczenia z Londynu do KRK, Cena przystepna i czas przelotu ok. Lotnisko TXL - tragedia!!!
spotter10 2014-01-13 08:25   
spotter10 - Profil spotter10
W tym roku po raz pierwszy przysłużyłem się do liczby odprawionych pax w TXL - lecąc via z GDN Airberlin. Port jest masakryczny. Ale coś czuję, że nie zostanie tak szybko zamknięty - możliwe, że zacznie pełnić rolę taką, jak obecnie SXF. Ponieważ standard jest niski, może być świetną bazą dla przewoźników nisko kosztowych oferując niższe stawki niż BBI, do którego przeniosą się tradycyjni. Zwłaszcza AB, który obecnie jest mocno ograniczony i nie może dalej się rozwijać. Trzymam kciuki, aby BBI uruchomili możliwie jak najszybciej.
gosc_921f4 2014-01-11 23:45   
gosc_921f4 - Profil gosc_921f4
Pisze prosto z Berlina i tu tabia z cala powaga, ze BER bedzie w tym roku otwarty. Niedlugo zaczny sie ponownie symulacje z udzialem tysiecy statystow. Jedno jest pewne - jednoczesne zamkniecie TXL nie wchodzi w rachube. Wlasnie pompuje sie tam kilkadziesiat mln
gosc_be5f9 2014-01-11 17:52   
gosc_be5f9 - Profil gosc_be5f9
Kilka dni temu pasazer.com podawal link do artykulu, gdzie podawano, ze lotnisko BBI nie zostanie wcale otwarte, nawet na tych kilka lotow dziennie... Prosze sie zdecydowac. Komentarz moderatora: To był przegląd prasy, a nie nasz autorski artykuł ;)
gosc_72314 2014-01-11 16:48   
gosc_72314 - Profil gosc_72314
piotrek737 - pisalem pierwszy post i zgadzam sie w 100 % do Twojego komentarza.
piotrek737 2014-01-11 16:23   
piotrek737 - Profil piotrek737
gosc_863cd: Już takie info było u nas na portalu jakoś w wakacje planowali częściowo otworzyć w listopadzie nic nie wyszło. Teraz to samo "According to Tagesspiegel, the CEO of Berlin new (so far) ill-fated airport has announced that he intends to open the North Pier for a limited number of flights from 1 July." Nie wiem czy taniej nie byłoby rozwalić ten terminal i postawić na nowo i to piszę całkiem serio. Bo robienie przeróbek w konstrukcji sporo kosztuje, a nie wiadomo jaka fuszera tam poszła. Poza tym trzeba wszystkie nowe budynki utrzymać, do tego koszty utrzymania starych SXF i TXL coraz większe bo non stop trzeba inwestować w starą infrastrukturę, która jest wysłużona... Przecież 5 lat opóźnienia to postawiłby na nowo obok drugi taki terminal :D
marekd 2014-01-11 16:08   
marekd - Profil marekd
Niemcy wydali już na lotnisko w Berlinie prawie 5 mld euro czyli 20 mld złotych. To więcej niż na wszystkie lotniska w Polsce wydano od drugiej wojny światowej. To wiadomość dla tych którzy żałują w sumie kilkaset milionów na nasze nowe porty regionalne.
gosc_863cd 2014-01-11 16:02   
gosc_863cd - Profil gosc_863cd
Niezle. Wiecej niz cala Polska razem wzieta. ;-) A tak juz bez zartow to wczoraj w Der Tagesspiegel byl artykul, ze otwarcie BER nastapi jeszcze w tym roku. Totalne zaskoczenie. Pozyjemy zobaczymy. Faktem jest, ze zamkniecie Tegel stoi pod znakiem zapytania skoro BER na otwarciu bedzie mial granice przepustowosci.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy