Po Polsce z Direct Fly

Po Polsce z Direct Fly Direct Fly - bo tak nazywa się nowa marka, pod którą przewozy pasażerskie świadczyć będzie spółka Sky Express, obsługująca do tej pory przewozy cargo - jako pierwszy przewoźnik w Polsce będzie latał bezpośrednio na krajowych trasach takich jak Gdańsk-Kraków, z pominięciem Warszawy. Nowa linia będzie jedynym jak do tej pory konkurentem euroLOTu w obsłudze połączeń krajowych....
11/03/2006 13:11   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
gosc_pati 2006-03-22 14:11   
gosc_pati - Profil gosc_pati
brawo wkoncu ktos madry wpadl na pomysl polaczenia gdansk-berlin super
gosc_niuni 2006-03-19 12:13   
gosc_niuni - Profil gosc_niuni
Aż dziw bierze że dopoiero teraz ktoś wopadł na ten pomysł. Jestem przekonany , że bardzo opłacalne byłyby loty :
Kraków-Poznań - Szczecin
Wrocłąw -Bydgoszcz- Gdańsk
Szczecin - Bydgoszcz-Białystok
Rzeszów-Kraków -Bydgoszcz
Biłystok- Lublin- Kraków
zorganizowane w ten sposób by można było polecieć i wrócić w jeden dzień mając na miejscu min 5 godzin czasu. Ponadto loty powinny być skorelowane any można było polecieć np z Krakowa do Białegostoku przesiadając się w Bydgoszczy
katka 2006-03-17 19:24   
katka - Profil katka
do tosa :zapomniales juz za skyeurope odwolal loty Kraków - Bolonia,
Kraków - Sztokholm Arlanda, a moze jest tylko nie poinformowany jezeli tak to polecam artykul" Na Pradze traca Polacy" i zycze milej lektury.
tos 2006-03-16 05:45   
tos - Profil tos
Dzieki! 102 to tez ladny numer, prawda? :)
humbak 2006-03-15 23:08   
humbak - Profil humbak
tos: moje gratulacje! Twój post jest nr 100 w tym topiku!
tos 2006-03-15 22:48   
tos - Profil tos
Slyszalem, ze innym sposobem na robienie rezerwacji dla 2 osob w tanszej taryfie jest rownoczesne rezerwowanie biletu na 2 roznych przegladarkach internetowych (np. rozpoczynamy zamawianie pierwszego biletu w IExplorerze dochodzac do miejsca, gdzie sie wpisuje swoje dane. W tym momencie zaczynamy bukowac drugi bilet (np.) w Netscapie. Powinnismy wtedy takze otrzymac najtansza taryfe, bo pierwszy bilet nie zostal jeszcze wykupiony). Nie wiem, czy ta metoda dziala, bo nigdy nie probowalem. Zastanawiam sie takze, czy jest "uczciwa"...
pawel 2006-03-15 22:14   
pawel - Profil pawel
spróbujcie zarezerwować sobie bilet dla 2 osób: zapłacicie wtedy więszą stawkę bez względu na termin (np. z WRO do WAW 159zł). Wniosek: w każdym locie jest tylko jeden "tani" biet (119zł na wspomnianej trasie). Co ciekawe przy zamówieniu biletów dla dwóch osób oba bilety będą droższe (zapłacisz 2x159zł) Mi się wydaje, ze pierwszy powinien kosztować 119 a drugi 159 czyli w sumie (119+159)/2=139 za każdy. Jeśl więc planujesz zrobić jedną rezerwację dla 2 osób to lepiej zrób dwie osobne dla każdej osoby.
humbak 2006-03-15 18:42   
humbak - Profil humbak
22-25 czerwca, Warszawa - Wrocław - Warszawa: 328 zł DirectFly, 346 zł LOT. Baaardzo sympatyczne ceny zatem!
krisg 2006-03-15 18:12   
krisg - Profil krisg
hej: Ponieważ stosunkowo niedaleko od lotniska mieszka ok 8 mln ludzi. Poza tym Kraków jest modny... a my, Polacy potrafimy jeszcze pojechać na drugi koniec Polski (tracąc kilkanaście godzin) aby polecieć 100 zł taniej.
w!zz f/o 2006-03-15 13:29   
w!zz f/o - Profil w!zz f/o
tomek:Nie dość, że dla paxa lepiej to i załoga ma większe luxusy! ;) W Jetstreamie LOTu nie ma nawet A/P a w 340 DctFly super sprzęcik! :) A poza tym w DctFly'u sądze, że bagaże będą podróżowały w luku bagażowym! ;) To tak swoją drogą!
gosc_Maria 2006-03-15 13:26   
gosc_Maria - Profil gosc_Maria
Kiedy wreszcie bedzie mozna poleciec z Poznania do Paryża?
Dlaczego z innych miast mozna,a Poznań jest poza.
zochna 2006-03-15 13:17   
zochna - Profil zochna
Co z połączenia mi ze Szczecina?! I co za ceny!!! Directfly powariował chyba...to na pewno nie bedą tanie loty!
hej 2006-03-15 12:24   
hej - Profil hej
Poznan zostaje w tyle - ja nie kumam jak to mozliwe ze jest taka przepasc miedzy Poznaniem a np. Krakowem - gdzie w lecie bedzie obslugiwanych 40 roznych kierunkow (liczac polaczenia na Stansted, Luton, Gatwik czy jako jedno polaczenie; podobnie z Bergamo i Mediolanem i innymi). Rozumiem ze rownica musi byc bo to Krakow - ale ta roznica to przepasc!!!!!!!
roberto 2006-03-15 10:30   
roberto - Profil roberto
magda Poznania nie bedzie - linie uznaly chyba ze nie warto.
gosc_Conra 2006-03-15 10:04   
gosc_Conra - Profil gosc_Conra
Patrzac na oferte jaka przedstawili to ewidentnie widac, ze nastawiaja sie na klienta biznesowego.

Cena nie jest wygorowana, czas przelotu miedzy KRK - GDN niecale 1,5h (doliczyc trzeba jeszcze dojazd do lotniska), cena 200-300zl. Do tego mamy mozliwosc wykupienia karnetow na wiele przelotow.

Dla zwyklego Kowalskiego widzacego plakaty z magicznym 1 Euro za przelot do Londynu nie bedzie to tania linia.

Trzeba sobie jednak uzmyslowic, ze nic za darmo nie ma. Czy PKP IC odczuje taka latajaca konkurencje? prawdopodobnie na kilku polaczeniach, zwlaszcza klientow z I klasy.

Zycie i tak szybko zweryfikuje pomysly osob z Direct Fly.


Co do strony, wizualnie wyglada w porzadku, z tekstami juz roznie, jak ktos tutaj wspomnial kuluje angielski.
Samoloty Saab 340 ze skorzanymi siedzeniami beda komfortowe, halas pewnie bedzie do zniesienia, a dla glodomorow co nie potrafia wytrzymac krotkiego lotu bedzie darmowy catering.

Zycze im duzo sukcesow.

Conrad

p.s
najwazniejsze, ze wyprudkowane w Polsce.
gosc_magda 2006-03-15 10:04   
gosc_magda - Profil gosc_magda
A Warszawa-Poznań ??
roberto 2006-03-15 09:41   
roberto - Profil roberto
Te nowsze ATR42-500 nie sa juz takie zle - zdecydowanie leci sie prawie tak spokojnie jak w jetach, nie ma porownania do ATR72 gdzie tak trzesie ze nie ma sensu w ogole uzywac stolika w siedzeniach (jesli jest i rozklada sie normalnie - do poziomu) bo i tak sie wszystko rozchalpie.
tomek 2006-03-15 01:40   
tomek - Profil tomek
Tak narzekacie na Saab-y 340, ale ja wole lecieć Saabem Direct fly niż Jetstream-em 32 lub ATR 42 LOTU !!!
Adamus:)) 2006-03-14 21:15   
Adamus:)) - Profil Adamus:))
Wkońcu jakaś firma się zajeła przewozami krajowymi...wydajemi się że ona nie będą tak popularne..bo wole iść na pociąg niż na samolot...po w jedną stronke 300+opłaty...żenada...a samoloty to bez komentarza...moze i bezpieczne ale nie pod zwgledem ekonomicznym...:)) ale napewno znajda chętnym...mam nadzieje ze komus to ułatwi życie...jakoś nie wierze do konca tej firmie poniewaz bardzo duzo obiecuje a nic w tym kierunku nie robii:)) chodzi mi o loty z Łodzi...Pozdro :*)) maja u mnie - bo zapomnieli o Katowicach :))
gosc_korra 2006-03-14 12:34   
gosc_korra - Profil gosc_korra
Angielska wersja strony Direct Fly - oczywiście żenująca angielszczyzna, podobnie jak i na stronach innych polskich przewoźników i portów lotniczych... To, że operatorzy tych stron nie zadbają o dobrych tłumaczy, tylko oddają robotę komuś, kto liznął w szkole języka, moźe jest i tańsze, ale tworzy fatalny wizerunek firmy
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy