LOT uaktualnia letni rozkład lotów

LOT uaktualnia letni rozkład lotów PLL LOT uaktualniają dziś w systemach rezerwacyjnych rozkład na najbliższy sezon letni. Pojawią się m.in. nowe częstotliwości rejsów, a także zmiany wynikające z wymagań Komisji Europejskiej, co do planu restrukturyzacji przewoźnika. W ofercie znalazły się również dodatkowe połączenia do Rzymu na kanonizację Jana Pawła II, realizowane Dreamlinerem. Przewoźnik aktywnie...
10/12/2013 10:44   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
gosc_2ebd0 2013-12-30 16:14   
gosc_2ebd0 - Profil gosc_2ebd0
Ktoś może mi łaskawie powiedzieć dlaczego LOT likwiduje wszystkie międzynarodowe połączenia z Krakowa. Czy ktoś wie jak to będzie w przyszłości, czy te połączenia zostanią kiedykolwiek ponownie uruchomione?
Dziękuję:)
sauvi 2013-12-13 14:43   
sauvi - Profil sauvi
gosc_9cba7: nie pisz nieprawdy. Moje doswiadczenie jest zupelnie inne, u posrednikow takich jak ebookers bardzo czesto sa ceny duzo nizsze niz na stronie LO. Zawsze sprawdzam cene bezposrednio u przewoznika, wyglada na to, ze LO woli placic prowizje posrednikom niz oferowac korzystne ceny tym, ktorzy trafia na jego strone.
gosc_9cba7 2013-12-11 21:37   
gosc_9cba7 - Profil gosc_9cba7
krzysiekl: nie pisz nieprawdy, bo placac karta debetowa lub przez paypal Lot nie dolicza ani grosza. Ponadto kupując bilet bezpośrednio u przewoźnika łatwiej jest zmienić rezerwacje (większość pośredników dolicza w takich sytuacjach swoje całkiem niebanalne prowizje) i szybciej mozna odzyskać pieniadze jeśli należy sie zwrot. Ja tam większość biletów kupuje na stronie Lotu bo jest najtaniej, a poza tym zawsze 500 dodatkowych mil wpada.
gosc_3fa83 2013-12-11 20:58   
gosc_3fa83 - Profil gosc_3fa83
Ten tzw. warunek Komisji Europejskiej to brzmi naiwnie w tłumaczeniu. Najpierw trzeba było nie doprowadzać do bankructwa LOT-u głupimi decyzjami i brakiem pomysłu na siatkę połączeń, nie pompować w LOT publicznych pieniędzy wszystkich Polaków również tych którzy nigdy samolotem nie lecieli i tych którzy już nigdy nie polecą z braku połączeń regionalnych a dopiero potem powoływać się na jakieś warunki KE. warunki jakie stawia KE mówią wprost jak wy do tej pory nie wiecie co z LOTem zrobić to my musimy to zrobić za was bo jesteście nieudacznikami
gosc_974e3 2013-12-11 02:04   
gosc_974e3 - Profil gosc_974e3
gosc_4476a: po zniknieciu rejsow LOTu z Wroclawia do Niemiec LOTowska oferta nie zmniejszy sie w sposob jaki mowisz, bo umowa code-share dalej obowiazuje na rejsy operowane przez LH z Polski i nawet nowy lot poranny LH z WRO do FRA ma juz przypisany numer LO. A co do umowy z LH, gdy ja LOT podpisywal z LH wiele lat temu, LH twierdzila, ze LO bedzie dla nich oknem na swiat rynkow krajow dawnego ZSRR i ze bedzie wysylalala tam swoich pasazerow samolotami LO po przesiadce w WAW. Jak wyszlo z obietnic LH wszyscy widza, jeszcze pare lat temu mozna bylo na stronie LH kupic bilet z Niemiec do Wilna z przesiadka w WAW na wlasny rejs LOTowski, ale szybko sie okazalo, ze LH woli wozic pasazerow swoimi samolotami.
gosc_4476a 2013-12-11 00:46   
gosc_4476a - Profil gosc_4476a
Prosze jednak nie zapominac, ze funkcjonuja loty Lufthansy i innych przewoznikow Star Alliance m.in. z Monachium, ktore opatrzone sa numerami LO (code-sharing), a zatem i z nich korzystal LOT i mial je w swoim systemie rezerwacyjnym, a zatem na nich (mam nadzieje) cos zarabial, a przynajmniej "rozszerzal" w ten sposob swoja oferte. Gdy znikna ostatnie loty np. z Wroclawia do Monachium, to LOTowska oferta z Wroclawia zmniejszy sie m.in. o loty Wroclaw-Monachium-Rzym, ktore byly sensowna alternatywa dla lotu przez stolice.
luciusvorenus 2013-12-10 20:27   
luciusvorenus - Profil luciusvorenus
Ale sie tu ludzie rozpisali. ja tam uwazam, ze dobre posuniecie. Ida na rynki, gdzie jeszcze maja szanse.
A co do lotow z portow regionalnych, to sa wieksze linie, ktore zrobily podbnie, badz tez utrzymuja maksymalnie 2/3 huby (w zaleznosci od wielkosci kraju), i LH tu nie jest wyjatkiem (z 3 hubami). A co do Rumunow, to moze nie znam statystyk, ale nocny samolot jest zapsze pelny na 80% minimum, i to raczej nie Polakami....
gosc_aa41f 2013-12-10 19:10   
gosc_aa41f - Profil gosc_aa41f
Brawo LOT nareszcie zaczyna widać logikę w budowaniu siatki połączeń
katowiczan 2013-12-10 18:00   
katowiczan - Profil katowiczan
krzysiekl: ok, LO nie jest sugerowany, ale jeżeli LO latałby z KTW do FRA to i tak 95% Twojej kasy trafia do LH, więc w sumie żadna różnica. Ponadto nie porównuj oferty np. LO i W6 bo zupełnie nie o to chodzi - LO to przewoźnik sieciowy (a więc ma hub) a W6 to point-to-point. Mówisz, że low costy oferują loty bezpośrednie. Zgadza się, ale w wiąkszości są to loty 3 razy w tygodniu podczas gdy LO lata raz/kilka razy dziennie. Nie ma się co obrażać na brak KRK-VIE w LO "i musieć na głowę upadać", bo poza KRK wszyscy musimy się albo cofać na północ, albo na zachód, więc zupełnie nie rozumiem oburzenia LO. Bo żeby to były prawdziwie POLSKIE LINIE to cała siatka musiałaby być obsługiwana z każdego lotniska lokalnego - inaczej zawsze ktoś będzie się czuł "pokrzywdzony" i rzucał frazesami "za moje pieniądze" albo "z moich podatków"...
krzysiekl 2013-12-10 17:34   
krzysiekl - Profil krzysiekl
nie wiem czy są najszybsze, wyszukiwarki wcale ich nie pokazują jako najszybsze (testowałem KTW NYC). Na stronę LOT i tak nie warto wchodzić, bo biorą dodatkową kasę za płatności ;)
gosc_0c21f 2013-12-10 17:17   
gosc_0c21f - Profil gosc_0c21f
Z Katowic nie ma sensu latać na zachód przez Warszawę. Śląsk LOT oddaje Niemcom.
gosc_489c8 2013-12-10 17:15   
gosc_489c8 - Profil gosc_489c8
Umowa code-share polega na tym, ze jesli przykladowo bilet z WRO do FRA zarezerwujemy pod numerem rejsu LH (czyli np. LH5719 zamiast LO365 - "oryginalnego" numeru rejsu), dostaje za ten rejs kase LH, niezaleznie od tego, ze operuje go LO. Jak wiadomo, przy rezerwacji rejsow na stronie Lufthansy, wszystkie doloty LOTu z lotnisk regionalnych rezerwuje sie pod numerem LH, wiec wiadomo kto na nich zarabia. Podobnie jest przy rezerwacji rejsow operowanych przez LH pod numerem LO, w zasadzie ma na nich zarabiac wowczas LO, ale umowa code-share nie byla zformulowana korzystnie dla LOTu. Nic wiec dziwnego, ze LO sie wycofuje. Jako ciekawostke mozna podac podobny przyklad sprzed wielu lat z programu EuroBonus SASu. SAS na lotach do Rosji jest (byl?) zmuszony do umowy code-share z Areoflotem. Jednak poniewaz przy rezerwacji rejsow pod numerem Aeroflotu SAS nie zarabial na tym bezposrednio kasy, nie mozna bylo za takie rejsy otrzymac punktow EuroBonus, mimo ze operowal je SAS, wlasciciel programu lojalnosciowego.
gosc_805ad 2013-12-10 16:56   
gosc_805ad - Profil gosc_805ad
krzysiekl - lot z GDN do np. BCN przez MUC i WAW ma taki sam sens - nawet MUC jest bardziej "nie po drodze" niż WAW. A co do NYC - sprawdz od końca marca: PEK i NYC sa ze wszystkich miast w Polsce najszybsze, ORD z wyjątkami także. Akurat dobrze rozkład dopasowali - po raz pierwszy
krzysiekl 2013-12-10 16:37   
krzysiekl - Profil krzysiekl
@katowiczan wszedłem na momondo i sprawdziłem KTW-NYC dla kilku dat w lutym. Nigdy LOT nie był sugerowany na pierwszym miejscu, ani jako połączenie najtańsze, ani jako najszybsze ani jako optymalne cena/czas trwania. Zazwyczaj był gdzieś na drugiej stronie albo dalej, przykryty połączeniami przez Niemcy.
krzysiekl 2013-12-10 16:24   
krzysiekl - Profil krzysiekl
W takim Dubaju(Fakt, że to znacznie większe lotnisko wiec łatwiej) sa np. fast-foody na lotnisku z normalnymi cenami, można zjeść za 20zł, a wodę w sklepie widziałem 500ml za 80groszy(dużo droższą też) pomijając fakt, że można pić za darmo z "fontan". W Warszawie jedna kanapka to z 10zł z tego co kojarzę. Jak jest we FRA nie wiem, ale mając opinię "w czasie przesiadki zjesz za normalne pieniądze" na pewno łatwiej byłoby przyciągnąć pax.
krzysiekl 2013-12-10 16:20   
krzysiekl - Profil krzysiekl
dokładnie, loty z regionów LOTu są często zbyt drogie. Także w porównaniu z ....LCC bo oferując loty bezpośrednie są często atrakcyjniejsi.
Dodatkowo loty "na zachód" z LH są bardziej po drodze niż wracanie się do Warszawy, a huby w Niemczech oferują też więcej połączeń (i częściej) Lotnisko w Warszawie nie ma także opinii taniego (w sensie zakupu czegokolwiek na lotnisku) co na pewno nie pomaga. Czu umowa na dowożenie pax byłą nie atrakcyjna to tak do końca nie wiadomo a przynajmniej byłą to jakaś kasa - przecież wiele osób leciało w miejsce gdzie z LOT nie dolecą. Więc tym bardziej nie wybiorą teraz LOTu.
sauvi 2013-12-10 16:12   
sauvi - Profil sauvi
@katowiczan: glowne narzekanie jest na to, ze loty z regionow z przesiadka sa sporo drozsze niz loty z samej WAW - i malo konkurencyjne cenowo wzgl. innych przewoznikow.
katowiczan 2013-12-10 16:09   
katowiczan - Profil katowiczan
Zastanawia mnie tylko jedna kwestia w komentarzach waszych.... Wszyscy na przesiadkę w WAW psioczą i mówią, że to bez sensu i się Lufie oddaje rynek... a ta Lufa to co? Bezpośrednio lata? Też się trzeba we FRA czy MUC przesiąść przecież... Jasne, że jak ktoś leci tam gdzie LO nie lata to wybierze co innego (to przecież normalne), ale jeżeli lecisz do NYC na przykład, to niby czemu nie przez WAW? A dowożenie Lufie na prawdopodobnie niekorzystnej umowie PAXów na ich połączenia w imię rzekomej polskości LOTu to bzdura jakich mało...
gosc_ad37b 2013-12-10 16:01   
gosc_ad37b - Profil gosc_ad37b
LOT mial bardzo niekorzystna umowe code-share z LH, na ktorej bardziej korzystala LH i zarabiala kase na dowozonych przez LO pasazerach, tak wiec jest to dobry ruch dla Lotu przy rownoczesnym znacznym zwiekszeniu oferowania dla krajow Europy Wschodniej i krajow balkanskich. Dzieki poprawie rozkladu lotow, loty do PEK przez WAW to teraz najszybsze polaczenia nie tylko z Polski ale i takze z wielu lotnisk w krajach sasiednich, szybsze niz LH. LOT to linie warszawskie tak samo jak BA to linie londynskie a LH linie frankfurcko-monachijskie. Czy LH dowozi z Polski pasazerow do Hamburga czy Stuttgartu? Nie, bo nie sa to huby LH, za to lata tam LO z WAW. Czy oznacza to, ze LH zaniedbuje Hamburg nie oferujac stamtad przelotow do WAW zamiast LO, czy moze raczej LH dba o feedowanie swoich wlasnych hubow we FRA i MUC? Ci ktorzy tutaj tak bardzo narzekaja moze przedstawia lepsza recepte na poprawe finansow LOTu i wzmocnienie pozycji przewoznika w regionie.
marcowy 2013-12-10 15:34   
marcowy - Profil marcowy
1:25h :)
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy