LOT: Mechaniczne uszkodzenie 787

LOT: Mechaniczne uszkodzenie 787 Samolot Boeing 787 Dreamliner Polskich Linii Lotniczych LOT został uszkodzony i nie wykonuje operacji lotniczych. Wczorajszy (19.12) rejs do Monachium oraz dzisiejszy do Pragi wykonał zastępczo Boeing 737.- W trakcie przeglądu stwierdziliśmy uszkodzenie mechaniczne w okolicy podwozia - mówi Marek Kłuciński, rzecznik prasowy LOT-u.- Do uszkodzenia podwozia doszło...
20/12/2012 10:07   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
gosc_c0589 2012-12-22 01:56   
gosc_c0589 - Profil gosc_c0589
asp1: no to chyba nie slyszales o tym jakie problemy ANA i JAL mieli na samym poczatku zanim samoloty zaczely robic pokazowe loty z pasazerami. LOT jest teraz na tym samym etapie.
asp1 2012-12-22 01:24   
asp1 - Profil asp1
ANA ma 15 x 787 i lataja od ponad roku, 41000 godzin w powietrzu z wydajnoscia ponad 99%. Dla LOTu 787 to jakas kostka rubika.
gosc_04ddf 2012-12-21 00:42   
gosc_04ddf - Profil gosc_04ddf
gosc_2a040: A ta o uszkodzeniu to jest pozytywna? Bo jak dla mnie to bardzo negatywna.
marqoos_pl 2012-12-21 00:11   
marqoos_pl - Profil marqoos_pl
A mówiłem, żeby nie odladzać samolotu tłukąc łopatą... Mówiłem... *** Swoją drogą, to model samolotu obsługującego daną trasę nie jest częścią kontraktu czy warunków taryfowych biletu i teoretycznie linia nie musi się wcale zgadzać na bezpłatną zmianę rezerwacji lub bezkosztową anulację...
gosc_31042 2012-12-20 23:15   
gosc_31042 - Profil gosc_31042
chmurka : zamknięta impreza, jeśli komentarze tylko po jednej słusznej linii można dawać? Sory, ale ocenianie umiejętności i wiedzy pilotów z poziomu siedzenia pasażera jest po prostu żałosne. Podkreślam, OCENIANIE a nie opisywanie swoich wrażeń, choć te też jest dość śmieszne (wyliczanie prędkości taxi w oparciu o typ samolotu).
gosc_d34b4 2012-12-20 22:31   
gosc_d34b4 - Profil gosc_d34b4
Przyjemnie mi się czyta Wasze posty koledzy, z których wynika jedno : przereklamowanie B787, całe dno z "Dreamtour" itp, na pewno odbije się na LOCie.
Nie wiem jak to będzie z lotem do Pekinu i USA, strach myśleć co się stanie jak samolot nie wyleci do WAWy z tak odległego miasta......

Jednak wole Aeroflot :) Zresztą tylko nim latam.
A lot w 787 do Budapesztu kupiłem z ciekawości, chociaż teraz wiem, że jak polecę 737 bo 787 nawali, to może będę pewny, że spokojnie wrócę do Warszawy właśnie starym, niezawodnym 737....

Ale spokojnie koledzy, mamy bardzo duży wybór innych linii lotniczych niż lot, od tanich jak Ryanair, Wizzair po Airberlin, Aeroflot, Lufthansa i inne, które zabiorą nas wszedzie tam gdzie LOT, tylko niekoniecznie z WAWy.

Reasumując : szkoda LOTu jako jednej z nastarszych linii lotniczych na świecie, jednak jakaś renoma była.
Szkoda pilotów, świetnych, wyszkolonych........ Niestety teraz liczy się PR, kasa kasa kasa kasa...........................
gosc_2a040 2012-12-20 21:26   
gosc_2a040 - Profil gosc_2a040
Szkoda gadać bo bardzo cenzurują wypowiedzi, to moje ostatnie logowanie na pasazer.com a szkoda bo w każdym miesiącu robiłem ich bardzo wiele....... żadne to rzetelne forum informacyjne i wymiany poglądów....
hariko 2012-12-20 21:18   
hariko - Profil hariko
chmurka; dokladnie tak , kolega czech pogratulowal nam zabawki, bo jak widac jest delikatna w obsludze i nie wszyscy sie nadaja do tego, by sie nia bawic...ale tak na serio, mialem okazje leciec do i z Delhi 787 / pomijam wystroj czerwono-wrzosowy/ ktory moze rozdraznic w ciagu paru minut nie mowiac o godzianch lotu i chyba potwierdza sie to, co napisali przedmowcy, to naprawde wyjatkowy samolot, nafaszerowany elektronika chyba w kazdym cm3, dla mnie jako pasazera...nie moge niczego ani zlego ani dobrego napisac...samolot ma sluzyc pasazerom, i w tym przypadku tak jest, reszta tak naprawde mnie, jako pasazera malo interesuje, no , powiedzmy, tyle o ile...
wiperek 2012-12-20 21:17   
wiperek - Profil wiperek
Zgadza się, w Kijowie nie było odladzania, pewnie dlatego, że nie było żadnych opadów w tym czasie ..... tak czy owak opisałem lot jako zwykły pasażer, a tym którym się nie podoba - to niech wchodzą sobie na inne portale...
hariko 2012-12-20 21:08   
hariko - Profil hariko
gosc_67f07 : dik kamarade!!!
chmurka 2012-12-20 20:58   
chmurka - Profil chmurka
A kolega z Czech tez mial odczucie, ze mocno przywalil w ziemie i zniszczyl podvozek. No i co Panstwo na to? Ani chybi, wtopa pilotow:-)) Tak czy siak letadlo mamy zajefajne i juz...
chmurka 2012-12-20 20:53   
chmurka - Profil chmurka
A odladzanie faktycznie trwalo wieki, co ciekawe, w Kijowie, przy wscieklym mrozie, nie bylo tego. Chyba ze nie zauwazylem z przejecia:-))
chmurka 2012-12-20 20:51   
chmurka - Profil chmurka
Ok, moze ten wniosek jest zbyt daleko idacy. Ja tez w moim poscie o 13 opisalem swoje wrazenia odnosnie ladowania, bardziej delikatnie, nie sugerujac ze to wynik nie dotarcia sie pilotow, ale generalnie tez mam wrazenie ( nie pewnosc fachowca), niczym nie podparte, ze jeszcze musza sie troche do nowej maszyny przyzwyczaic. Takie jest moje zdanie i tyle. Byc moze bledne, ale po co zaraz wyskakiwac z fachowcami, onetem itp. Nie ma tu obowiazku komentowania przez fachowcow, pilotow, mechanikow, stewardesy, kontrolerow lotow. Jam zwykly czlek i uwazam, ze wiperek ladnie opisal wycieczke, dla mnie przeurocza, niezaleznie od drobnych zgrzycikow.
tomic 2012-12-20 20:28   
tomic - Profil tomic
chmurka: odczucia to odczucia, tylko po co wniosek, że piloci do końca nie umieją jeszcze tej maszyny obsługiwać? Nikt z nas nie wie jakie były powody ostrego hamowania.
gosc_2a040 2012-12-20 20:21   
gosc_2a040 - Profil gosc_2a040
Pasazer.com na swojej stronie ma tyle reklam i linków do promocji lotów LOT-owski Dreamlinerem, że już nigdy nie będzie obiektywny a tym bardziej nigdy nie poda ( opublikuje )negatywnej informacji o tych lotach nawet jak inni już ją opublikują. Dzieki w imieniu PLL LOT........
gosc_cfa6f 2012-12-20 20:19   
gosc_cfa6f - Profil gosc_cfa6f
O łajza ze mnie! Za każdym razem kiedy nie poleciałem samolotem takim jaki podano na rezerwacji, wystarczyło zrobić charge-back na karcie. Pewnie co piąty rejs mogłem mieć za darmo!!! Ludzie puknijcie się w głowę.
chmurka 2012-12-20 20:19   
chmurka - Profil chmurka
gosc_4ffbc: zadnej fachowej oceny sie nie doczekales, tylko zwykle odczucia pasazera, ktory lecial tym samolotem. I moge potwierdzic, ze wiperek napisal 100% prawde, bardzo rzetelny post. Co do ladowania i tego kiwniecia, mi tez sie to rzucilo w oczy/blednik. Nie ma to nic wspolnego z onetem, ani fachowa opinia tylko zwykle podsumowanie swojej podrozy. Nie chcesz, nie czytaj, tylko spadaj stad.
gosc_59b53 2012-12-20 20:14   
gosc_59b53 - Profil gosc_59b53
Pasazer.com przestał być płaszczyzną wymiany obiektywnych i aktualnych informacji na temat Dreamlinera w barwach lotu, planowanych lotów na następne dni, chronieniem swoich czytelników i sympatyków przed nabijaniem ich w butelkę przez LOT no bo trudno coś takiego publikować po prawdopodobnie fajnej wycieczce do Everett :(:(:(
gosc_99f4c 2012-12-20 20:02   
gosc_99f4c - Profil gosc_99f4c
Szkoda, że pasazer.com jako portal latającej społeczności nie jest w stanie się zdobyć na rzetelną aktualną informację na temat zaplanowanych lotów Dreamlinera. W każdym innym specjalistycznym konsumenckim portalu ostrzega się jego użytkowników przed zakupem niepełnowartościowego towaru a jeżeli nie to stara się podawać na bieżąco jak najbardziej aktualne informacje. A tu cisza . . . . .
gosc_67f07 2012-12-20 19:02   
gosc_67f07 - Profil gosc_67f07
Neumim polsky, jsem cech a letel jsem 19.12 let Praha-Varsava a potvrzuju, ze pilot pristal velmi tvrde, ani se nedivim, ze ponicil podvozek. Jinak gratuluju Polsku za krasne letadlo!!! Polska bracia!
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy