×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Biuro podrózy TUI


 3.8

/10

TUITUI jest obecne na polskim rynku turystycznym od 22 lat. TUI Poland Sp. z o.o. powstała w 1997 r. i od 2007 roku jest częścią największego koncernu turystycznego na świecie TUI Travel PLC, notowanego na London Stock Exchange.
Zalety: W końcu zwrócili pieniądze.
Wady: Pakiet wakacyjny dla rodziny wybraliśmy jeszcze w lutym. Tak aby mieć pewność (tak się nam wówczas wydawało), że będziemy mieli z góry zapewnione dobre warunki. Zależało nam m. in. na tym by hotel nie był molochem, ale też by miał dobrą infrastukturę dla dzieci tj. przestrzeń do zabawy, oddzielny basen dla maluchów i animację w języku polskim. Cztery (!) dni przed wylotem otrzymaliśmy maila (!) od biura, że wybrany przez nas hotel nie będzie dostępny i że TUI zmienia nam zakwaterowanie na inny. Zaproponowany hotel miał się nijak do tego wybranego przez nas w lutym - odludzie, mały basen, mega duże budynki, brak miejsca dla dzieci i animacji po polsku. Szybko sprawdziliśmy co możemy (telefon do Rzecznika Konsumentów) i okazało się, że jest to istotna zmiana warunków (czego TUI nam nie powiedzł) i że przysługuje nam bezkosztowa anulacja, a dodatkowo możemy dochodzić odszkodowań za zmarnowany urlop. Po poinfomowaniu o tym TUIa, zaczeli szukać dla nas czegoś innego, ale widać że liczyli że ze względu na krótki termin i tak zdecujemy się na wyjazd z nimi. Przy ponaglaniu przez infolinię informacja, że nie ma osoby odpowiedzialnej i że na pewno oddzownią jak najszybciej... i oczywiście brak reakcji. Szczęśliwie znaleźliśmy u konkurencji last minute, który spełniał nasze pierwotne oczekiwania i jedynie zwróciliśmy się do nich o zwrot pieniędzy. Rozumiem, że różne rzeczy mogą się zdarzyć i biuro też może mieć problemy logistyczne. Ale traktowanie klienta w takiej sytuacji jak petenta, brak chęci współpracy i totalne olewactwo - to spotkało nas tylko z TUI! Żałuję tylko, że wcześniej nie sprawdziłam o nich opinii...
1

/10

06/07/2018 20:18,  
Zalety: Za każdym razem wróciłem z wakacji
Wady: Kiepscy rezydenci psują opinię TUI.
1

/10

03/07/2018 20:55,  
Zalety: Ciężko znaleźć po takiej wycieczce.
Wady: Nieścisłość oferty TUI z rzeczywistością. Wyjazd w kwietniu do Turcji. W warunkach imprezy stoi napisane, że pierwszy i ostatni dzień jest przeznaczony na podróż. My wylatywaliśmy z Warszawy o 23 z kawałkiem i dotarliśmy do hotelu DNIA NASTĘPNEGO o 6.00. Tak więc podróż trwała w ciągu drugiego dnia pobytu. Wszystko byłoby ok, ponieważ powrót był planowany ostatniego dnia o 21 z kawałkiem. To rekompensowało straty przy przylocie. Niestety wylot przesunięto na 7 z kawałkiem rano więc hotel opuściliśmy ok. 4 rano. Powiadomiono nas na dzień przed wylotem. Ku uściśleniu był wylot po 15 tego samego dnia. Nie polecam TUI. Kompletnie nie zainteresowani komfortem klienta, jeśli chodzi o przedstawicielstwo w Polsce. Jak jest gdzie indziej nie wiem.
1

/10

20/06/2018 13:58,  
Wylot:
Przylot:
  • Data wylotu:
  • Data powrotu:
Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie